Létezik olyan, hogy építkezés közbeni megtakarítás? Ez a kérdés nem véletlenül merül fel; aki építkezett, vagy tervezi, tudja, hogy ez a feladat hatalmas kiadásokkal jár. A jó hír, hogy bizonyos esetekben építkezés közben is lehet spórolni.
Korábbi cikkünkben az építőanyagok mutattuk be. Elmondtuk, hogy melyik építőanyag miért jó, és részleteztük azt is, hogy melyiknek mi az előnye és a hátránya.
Ebben a cikkben is maradunk az építkezésnél, de most azt fogjuk megmutatni, hogy hogyan lehet pénzt megtakarítani az építkezés során.
Építkezés megtakarítás: ezekre figyelj!
Ha azt mondjuk „építkezés megtakarítás” az sajnos nem azt jelenti, hogy fillérekből ki lehet hozni a költségeket. Az építkezés drága mulatság, de szerencsére vannak megoldások, amelyekkel rengeteget spórolhatunk az építkezés alatt. Ezeket fogjuk most megmutatni.
A legfontosabb: előkészítés és tervezés
A siker kulcsa az alapos előkészítésben és a részletes tervezésben rejlik. Egy jól megtervezett költségvetés segíthet elkerülni a váratlan kiadásokat és biztosítja, hogy minden forint a helyén legyen.
A tervezés kiemelten fontos az otthon építésekor. A tervezéshez érdemes szakember segítségét is kérni. Itt jöhetnek szóba az építészek és kivitelezők, akik árajánlatokat adnak, így fel tudunk készülni a kiadásokra.
A tervezéskor fontos tisztában lenni a helyi építési előírásokkal és engedélyeztetésekkel, ugyanis ezek is kiadásokat jelentenek.
Következő lépés: az anyagok kiválasztása és beszerzése
Az építőanyagok költsége jelentősen befolyásolhatja az építkezés végső árát. Már a tervezéskor fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy mire, mikor és mekkora mennyiségben van szükségünk.
Számoljuk ki az anyagszükségletet!
A mennyiségek kiszámításában nagy segítség az anyagszükséglet-számítás. Ehhez elég csupán az alaprajz, ami alapján a hozzáértők kiszámolják, hogy az adott alapanyagból mennyivel kalkuláljunk. Ilyenkor beleszámolnak egy bizonyos tartalékmennyiséget is, ami a selejtek és hirtelen fellépő problémák miatt fontos.
Ha megvan az építőanyagok pontos mennyisége, akkor onnan már könnyű kiszámolni a költségeket is. Az építőanyagok megrendelésekor azonban érdemes alaposan körbenézni a piacon és azt az építőanyagot megrendelni, ami ár-érték arányban a legmegfelelőbb. Hiába az olcsó építőanyag, ha használhatatlan, vagy idő előtt cserélni kell. Ezzel nemcsak hogy nem tudunk spórolni, még a kiadásaink is megnőnek.
Nem mindegy az anyag
Fontos azt is meghatározni, hogy milyen anyagokat szeretnénk az otthonunkba. Vannak ugyanis olyan anyagok, amelyek a környezetvédelem és a pénztárcánk számára is jó. Ilyen például az újrahasznosított acél, a gipszkaron és a természetes kő; ezek nemcsak megfizethetőek, hanem tartósak is.
Legyünk tisztában a munkafolyamatokkal
Az építkezési munkafolyamatokkal nincs mindenki tisztában, ami alapesetben nem is baj. Azonban ahhoz, hogy tudjuk, hogy pontosan mire megy el a pénz, érdemes ezeknek utánanézni. Kérjünk több kivitelezőtől is árajánlatot, hasonlítsuk össze az árakat és azt is, hogy ebbe pontosan mi tartozik bele.
Energiahatékonyság, a hosszú távú megtakarítás
Az építkezés tervezésekor érdemes a jövőre és a hosszú távú kiadásainkra is gondolni. Az energiahatékonyság és a fenntarthatóság nem csak a bolygónk védelmét szolgálja, hanem a későbbiekben megtakarításokat is jelenthet az energia- és vízfogyasztás csökkentésével.
Az olyan beruházások, mint a napelemek vagy a hőszivattyúk, kezdetben többe kerülhetnek, de hosszú távon jelentős megtakarítást hozhatnak a számlák csökkentésével. Járjunk alaposan utána, hogy hosszú távon érdemes-e beruházni.
Az energiahatékony megoldások közé tartoznak még a jól szigetelt falak, nyílászárók és a magas hatékonyságú fűtő- és hűtőrendszerek. Ezek jócskán csökkenthetik az energiafogyasztást ami a számlákon is látszódni fog.
Csináljuk meg saját kezűleg
Itt persze nem arra gondolunk, hogy építsük meg magunk a falat, ezt inkább bízzuk szakemberre. Azonban, ha elérkeztünk az utolsó fázisokhoz, akkor a saját kezünkbe vehetjük az irányítást. Olyan kisebb munkák, mint a festés, vagy a barkácsolás is nagy megtakarítást jelenthet, ha saját magunk csináljuk meg. Ha tökéletes munkát szeretnénk, akkor bízzuk ezt is inkább szakemberre.
A festés mellett az otthonunk berendezéséhez például remek ötleteket szerezhetünk az interneten és számos videó készült arról is, hogy a régi bútorokat hogyan lehet újjá varázsolni. Ez nemcsak megtakarítást jelent, hanem teljes mértékben személyre szabhatjuk az otthonunkat.
A kerti munkálatokat is érdemes magunk csinálni. Bár több időt igényelhet, de sokkal jobban fog esni gyönyörködni a végeredményben, ha saját kezünk munkáját dicséri.
Az anyagok mellé tudást is adunk!
Az építkezés megtakarítás tehát nem lehetetlen feladat, csupán alaposan tervezést és utánajárást igényel. A Körösfaép Tüzépnél nemcsak minőségi alapanyagokat találsz, de segítünk az anyagszükséglet-számításban és a megfelelő alapanyagok kiválasztásában is. Egyúttal minden szakmai tudást megadunk neked, hogy a lehető legtöbbet hozhasd ki az otthonodból a legjobb áron.
Sőt, ha kiválasztottad a számodra legjobb alapanyagokat, akkor azt megadott időre le is szállítjuk neked, figyelembe véve a munkafolyamatokat, hogy minden időben elkészüljön!
Minőségi építőanyagokért és szakmai tudásért vedd fel velünk a kapcsolatot.